ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2016-17

Στα πλαίσια του προγραμματισμού του γ΄τριμήνου, ο εκπαιδευτικός Π.Ε. 11 κ. Γιαμούζης Αριστοτέλης, ανέλαβε τη διοργάνωση Τουρνουά Ποδοσφαίρου μεταξύ των σχολείων της Κρύας Βρύσης, με στόχο τη συνεργασία και την καλλιέργεια ευγενούς άμιλλας μεταξύ μαθητών των σχολικών μονάδων της Κρύας Βρύσης  και τη συμμετοχή τους σε μαθητικούς αγώνες, που πραγματοποιήθηκαν την Τρίτη 6 Ιουνίου 2017.

Στιγμιότυπα; Απολαύστε τους αθλητές μας εν δράσει!

Από τον τελικό...

...και τις απονομές ...

...και την απονομή του κυπέλλου στη νικήτρια ομάδα του 1ου Δ. Σ. Κρύας Βρύσης!!

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές των ομάδων που συμμετείχαν καθώς και τους συνοδούς-προπονητές των σχολείων. Και του χρόνου...με "νέο αίμα" στις ομάδες μας!

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2015-16

Στα πλαίσια του προγραμματισμού του γ΄τριμήνου, ο εκπαιδευτικός Π.Ε. 11 ανέλαβε τη διοργάνωση Τουρνουά Ποδοσφαίρου μεταξύ των σχολείων της Κρύας Βρύσης, με στόχο τη συνεργασία και την καλλιέργεια ευγενούς άμιλλας μεταξύ μαθητών των σχολικών μονάδων της Κρύας Βρύσης  και τη συμμετοχή τους σε μαθητικούς αγώνες.

Η διαδικασία συμμετοχής και διεξαγωγής των αγώνων ήταν η εξής:

1. Οι αγώνες ποδοσφαίρου αφορούν μαθητές των τάξεων Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄.
  2. Κάθε σχολείο συμμετέχει με 12 μαθητές,  ενώ θα αγωνίζονται 7 παίκτες, ήτοι 1 τερματοφύλακας και 6 παίκτες γηπέδου. Αλλαγές απεριόριστες. Την ομάδα συνοδεύει υπεύθυνος εκπαιδευτικός.
  3. Η χρονική διάρκεια (μεικτός χρόνος) κάθε αγώναείναι 2Χ15΄ (5΄ημίχρονο)
  4. Οι ομάδες  πρέπει να φορούν ομοιόμορφες στολές.
  5. Οι αγώνες  πραγματοποιούνται στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Κρύας Βρύσης, με το σύστημα του ενός ομίλου, όπου όλες οι ομάδες θα παίξουν με όλους.
  6. Νικήτρια ανακηρύσσεται η ομάδα που θα συγκεντρώσει τους περισσότερους βαθμούς. (Νίκη =3 βαθμοί, Ισοπαλία =1 βαθμός)
  7. Στους συμμετέχοντες και τα σχολεία απονέμονται αναμνηστικοί έπαινοι συμμετοχής και στη νικήτρια ομάδα αναμνηστικό κύπελλο.

Και να! ήρθε η Πέμπτη 2 Ιουνίου 2016, ημέρα διεξαγωγής των αγώνων! Στιγμιότυπα; Απολαύστε τους αθλητές μας εν δράσει!

Τα αποτελέσματα των αγώνων ήταν:

1ος ΑΓΩΝΑΣ : 1ο ΔΗΜ ΣΧ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ ? 3ο ΔΗΜ ΣΧ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ     0-0

2ος ΑΓΩΝΑΣ : 2ο ΔΗΜ ΣΧ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ ? 4ο ΔΗΜ ΣΧ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ     2-1

3ος ΑΓΩΝΑΣ : 1ο ΔΗΜ ΣΧ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ ? 2ο ΔΗΜ ΣΧ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ     3-0

4ος ΑΓΩΝΑΣ : 3ο ΔΗΜ ΣΧ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ ? 4ο ΔΗΜ ΣΧ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ     4-2

5ος ΑΓΩΝΑΣ : 1ο ΔΗΜ ΣΧ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ ? 4ο ΔΗΜ ΣΧ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ     4-0

6ος ΑΓΩΝΑΣ : 2ο ΔΗΜ ΣΧ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ ? 3ο ΔΗΜ ΣΧ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ     1-0

Μετά από αυτά τα αποτελέσματα και την προσμέτρηση των αποτελεσμάτων, σύμφωνα με τους κανονισμούς του τουρνουά, έλαβαν τις θέσεις:

4η θέση :  4ο Δ.Σ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ

3η θέση :  2ο Δ.Σ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ

2η θέση :  3ο Δ.Σ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ

1η θέση :  1ο Δ.Σ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς που συμμετείχαν!

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2011-12

Στα πλαίσια Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου μεταξύ των Δημοτικών Σχολείων που οργάνωσε ο Δήμος Πέλλας, με συνδιοργανωτή τη Δ/νση Π.Ε. Πέλλας, συμμετείχε και η ομάδα ποδοσφαίρου του σχολείου μας. Αφού αγωνίστηκε στις 25 Μαϊου 2012 με τις ομάδες των σχολείων της Δημοτικής Ενότητας Κρύας Βρύσης, προκρίθηκε και συμμετείχε στον τελικό. Ο αγώνας δόθηκε στο γήπεδο ποδοσφαίρου των Γαλατάδων όπου αντιμετώπισε την ομάδα ποδοσφαίρου του Δημ. Σχ. Καρυώτισσας. Μετά από έναν πολύ καλό αγώνα και πολύ καλή εμφάνιση και των δύο ομάδων, η ποδοσφαιρική μας ομάδα κατέλαβε τη 2η θέση και μας έκανε όλους υπερήφανους! Προπονητής και εμψυχωτής των παικτών μας ήταν ο γυμναστής μας κ. Γιαμούζης Αριστοτέλης!