ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2016-17

Στα πλαίσια της σχολικής ζωής το σχολείο μας  διοργάνωσε φιλικό τουρνουά πετοσφαίρισης, την Τρίτη 6 Ιουνίου 2017, με στόχο τη συνεργασία και την καλλιέργεια ευγενούς άμιλλας μεταξύ των μαθητριών των τάξεων Δ΄, Ε΄ & ΣΤ΄ των σχολικών μονάδων της Κρύας Βρύσης  και τη συμμετοχή τους σε μαθητικούς αγώνες.

Στους αγώνες συμμετείχαν ομάδες μαθητριών από τα 1ο, 2ο και 3ο δημοτικά σχολεία της Κρύας Βρύσης.

Ακολούθησαν οι απονομές αναμνηστικών επαίνων συμμετοχής και του κυπέλλου στη νικήτρια ομάδα κοριτσιών του 1ου Δημοτικού Σχολείου Κρύας Βρύσης

Σ Χ Ο Λ Ι Κ Ο    Ε Τ Ο Σ    2 0 1 5 - 1 6

Στα πλαίσια της σχολικής ζωής και οργάνωσης αθλητικών δραστηριοτήτων, ανταποκριθήκαμε θετικά στο κάλεσμα του 4ου Δημοτικού Σχολείου της Κρύας Βρύσης για διεξαγωγή διασχολικών αγώνων πετοσφαίρισης κοριτσιών Δ΄, Ε΄ &  Στ΄τάξεων.

Οι ομάδες αγωνίστηκαν 3Χ3 και όλοι με όλους!

Η ομάδα του σχολείου μας, παρά την πολύ καλή εμφάνιση των κοριτσιών των άλλων σχολείων ... κατέλαβε την  πρώώώτη θέση!!

Ο ενθουσιασμός και οι πανηγυρισμοί ήταν έντονοι!

Μετά τους πανηγυρισμούς ήρθε η ώρα της απονομής των Επαίνων Συμμετοχής από τους Διευθυντές των σχολείων, σε όλες τις μαθήτριες που αγωνίστηκαν...

... και βέβαια η αναμνηστική φωτογραφία της Πρωταθλήτριας Ομάδας με τη Διευθύντρια και τον υπεύθυνο γυμναστή-προπονητή, αλλά και το Κ Υ Π Ε Λ Λ Ο!!

Θερμά συγχαρητήρια σε όλες τις μαθήτριες που αγωνίστηκαν με ομαδικό πνεύμα, χειροκρότησαν την αντίπαλη ομάδα και χάρηκαν τη συμμετοχή τους σε μια συνάντηση αθλητισμού και φιλίας!

Συγχαρητήρια επίσης και στους προπονητές - γυμναστές των σχολείων που έδωσαν την ευκαιρία στις μαθήτριές τους να αναδείξουν το ταλέντο τους στο αγώνισμα της πετοσφαίρισης αλλά και να κάνουν πράξη το "Εύ αγωνίζεσθαι".