ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ & BAZAAR

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2014

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων οργάνωσε και φέτος, σε συνεργασία με το Σύλλογο Διδασκόντων, 3/ήμερες χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις με στολισμό του Δέντρου των ευχών του σχολείου από τα παιδιά, Βazaar χριστουγεννιάτικων χειροποίητων στολιδιών και διακοσμητικών, γράμμα στον Αη Βασίλη, προβολή ταινίας, χριστουγεννιάτικο μακιγιάζ προσώπου, θεατρική παράσταση " το σεντούκι της γιαγιάς" και παράσταση ταχυδακτυλουργού.

Στα πλαίσια των δράσεων της Βιβλιοθήκης, οργανώσαμε και παρουσίαση του βιβλίου "Ανάποδα" από το συγγραφέα και εκπαιδευτικό Θοδωρή Παπαϊωάννου, με μεγάλη επιτυχία!

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ 2013

Και φέτος, όπως συνηθίζεται τα τελευταία χρόνια, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας, οργάνωσε ένα δημιουργικό και συνάμα γιορταστικό Χριστουγεννιάτικο 3/ήμερο. Οι εκδηλώσεις ξεκίνησαν την Παρασκευή 6 Δεκεμβρίου και ολοκληρώθηκαν την Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2013.

Το πρόγραμμα του τριημέρου περιλάμβανε: χριστουγεννιάτικο bazaar με χειροποίητα στολίδια και διακοσμητικά, κατασκευή στολιδιών από τα παιδιά και στολισμός του δέντρου, καραόκε, προβολή ταινίας και γράμμα στον Αη Βασίλη που ήρθε απρόσμενα στο σχολείο και τα παρέλαβε ο ίδιος!

Και φέτος, όπως κάθε χρόνο, οι εκδηλώσεις ήταν επιτυχείς, αφού συγκεντρωσαν μεγάλο αριθμό παιδιών και χάρισαν χαμόγελα στα παιδικά πρόσωπα που όλο και λιγοστεύουν τελευταία.

bazaar 2013

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ

ΠΑΡΤΙ

ΑΗ-ΒΑΣΙΛΗΣ

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ 2012

Ένα Χριστουγεννιάτικο τριήμερο κεφιού και ξεγνοιασιάς μας χάρισε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας. Οι εκδηλώσεις ξεκίνησαν την Παρασκευή 7 Δεκεμβρίου και ολοκληρώθηκαν την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2012.

Το πρόγραμμα του τριημέρου είχε:
? Παρασκευή 7 Δεκεμβρίου 16:00 ? 20:00μ.μ.  / Κατασκευές Χριστουγεννιάτικων στολιδιών και Στολισμός Χριστουγεννιάτικου Δένδρου
? Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 10:00 ? 20:00μ.μ. / Προβολή ταινίας και ακολούθησε δραματοποίηση του χριστουγεννιάτικου παραμυθιού "Το κορίτσι με τα σπίρτα" από τους μαθητές της Στ' και τη δασκάλα τους κ. Καρονίδη Ευστρατία.
? Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 10:00 ? 20:00μ.μ. / Παιδική Συναυλία και Χριστουγεννιάτικο μακιγιάζ προσώπου

Οι εκδηλώσεις ήταν επιτυχείς και για του λόγου το αληθές δείτε τις σχετικές φωτογραφίες.