Δημιουργία Ιστοσελίδας

Η Διευθύντρια, το Διδακτικό προσωπικό και οι μαθητές του 1ου Δημοτικού Σχολείου Κρύας Βρύσης, έχουν τη χαρά να παρουσιάσουν την ιστοσελίδα τους, η οποία φιλοξενείται από το Σχολικό Δίκτυο. Η δημιουργία της ήταν ένας στόχος που τέθηκε από την έναρξη του σχολικού έτους 2012-13 και έκανε την πρώτη της εμφάνιση στα μέσα του Δεκέμβρη.

Καταλυτική, και δίχως άλλο ανεκτίμητη, ήταν η συμβολή του εκπαιδευτικού Πληροφορικής στο Ολοήμερο Τμήμα μας κ. Κοτσαλή Χαράλαμπου, ο οποίος αφιέρωσε - και ακόμη αφιερώνει-  πολύτιμο προσωπικό του χρόνο, ώστε να δημιουργήσει και να δώσει σάρκα και οστά στην ιστοσελίδα του σχολείου. Ακούραστος, συνεχώς τη διορθώνει, την προσαρμόζει και τη διαμορφώνει, ώστε να ικανοποιεί τις ανάγκες των δασκάλων, των μαθητών μα και των επισκεπτών της. Οι θερμές ευχαριστίες όλων μας είναι ελάχιστες μπροστά στο μέγεθος της προσφοράς του. Ωστόσο τον ευχαριστούμε πολύ και του ευχόμαστε πάντα, με τη συνδρομή και τις γνώσεις του, να ανοίγει νέους δρόμους επικοινωνίας στους μαθητές του.

Η ιστοσελίδα μας συνεχώς θα ενημερώνεται και ελπίζουμε να αποτελέσει ένα θεμέλιο πάνω στο οποίο θα οικοδομηθεί η διαδυκτιακή παρουσία του σχολείου, ακολουθώντας πάντα τα βήματα της τεχνολογίας και τις ολοένα αυξανόμενες ανάγκες μαθητών και δασκάλων.