ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΘΕΑΤΡΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΚΤΙΣ ΟΝΕΙΡΟΥ

ΑΚΤΙΣ ΟΝΕΙΡΟΥ '14

Οι μαθητές των Δ΄ και  Ε΄ τάξεων του σχολείου μας πήραν μέρος για δεύτερη συνεχή χρονιά στους 14ους Θεατρικούς Μαθητικούς Αγώνες «Ακτίς Ονείρου 14», που οργάνωσαν τα Πρότυπα Εκπαιδευτήρια Θεσσαλονίκης, με το θεατρικό έργο «Έναν καιρό και τρεις φορές» δραματοποιώντας τρία λαϊκά παραμύθια, σε σκηνοθεσία της εκπ/κού κ. Καρονίδη Ευστρατίας.

ΑΚΤΙΣ ΟΝΕΙΡΟΥ 14

Κατά την τελετή απονομής των βραβείων την Κυριακή 1 Ιουνίου 2014 στο θέατρο "Ολύμπιον", το 1ο Δημοτικό Σχολείο Κρύας Βρύσης, χάρη στην ερμηνεία και την προσπάθεια μαθητών και εκπαιδευτικών απέσπασε το Βραβείο Γενικού Συνόλου.

Ο παρουσιαστής των απονομών Γιάννης Σερβετάς κάλεσε τη δημοσιογράφο κ. Μάρνη Χατζηεμμανουήλ, η οποία παρέδωσε το βραβείο στους μαθητές και  δασκάλους του 1ου Δημοτικού Σχολείου Κρύας Βρύσης.

ΑΚΤΙΣ ΟΝΕΙΡΟΥ 14

Πολλά και θερμά συγχαρητήρια στους είκοσι δύο μικρούς ηθοποιούς μας και τους εμψυχωτές τους κ. κ. Καρονίδη Ευστρατία και Ταγκούτα Αλέξανδρο.

Ευχαριστούμε επίσης, το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, που κάλυψε τα έξοδα μετακίνησης μαθητών, εκπ/κών και συνοδών γονέων και για άλλη μια φορά στήριξε την προσπάθειά μας.

ΑΚΤΙΣ ΟΝΕΙΡΟΥ '13

Οι μαθητές των Γ΄ και  Στ΄ τάξεων του σχολείου μας πήραν μέρος στους 13ους Θεατρικούς Μαθητικούς Αγώνες «Ακτίς Ονείρου 13», που οργάνωσαν τα Πρότυπα Εκπαιδευτήρια Θεσσαλονίκης, με το θεατρικό έργο «Το μεγάλο μας τσίρκο» του Ιακ. Καμπανέλλη, σε διασκευή και σκηνοθεσία της εκπ/κού κ. Καρονίδη Ευστρατίας.

Κατά την τελετή απονομής των βραβείων την Κυριακή 2 Ιουνίου 2013 το 1ο Δημοτικό Σχολείο Κρύας Βρύσης, χάρη στην ερμηνεία και την προσπάθεια μαθητών και εκπαιδευτικών απέσπασε το Βραβείο Θεατρικής Ερμηνείας.

Ο Δήμαρχος Πυλαίας ? Χορτιάτη Ιγνάτιος Καϊτετζίδης, παρέδωσε το βραβείο στη δασκάλα του 1ου Δημοτικού Σχολείου Κρύας Βρύσης ? Πέλλας, κ. Βασδέκη Κων/να.

Πολλά και θερμά συγχαρητήρια στους είκοσι εννιά μικρούς ηθοποιούς μας και τους εμψυχωτές τους κ. κ. Καρονίδη Ευστρατία και Ταγκούτα Αλέξανδρο.